موضوع این مقاله ما به انواع پارچه لباس زیر اختصاص یافته است. از این رو در این مقاله بهترین پارچه‌ای که برای دوخت و تولید انواع لباس زیر مناسب است را معرفی می‌نماییم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

در واقع همان طور که همه ما می دانیم لباس زیر برای هر شخصی اهمیت زیادی دارد چرا که این لباس‌ها در تماس مستقیم با بدن هستند و در واقع مرطوب‌ترین نقاط بدن را پوشش می‌دهند لذا افراد در انتخاب این لباس‌ها وسواس خاصی دارند و دوست دارند که این لباس‌ها از مناسب‌ترین و بهترین نوع پارچه تولید شده باشند.

از این رو برای آشنایی با مهم‌ترین انواع پارچه لباس زیر با ما همراه باشید.

تولید انواع لباس زیر با مهم‌ترین پارچه‌های لباس زیر

همان طور که می دانیم لباس زیر یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین لباس‌های هر شخصی است که به دلیل اهمیت این لباس افراد در زمان خرید آن توجه زیادی به جنس پارچه لباس زیر دارند. چرا که در صورت انتخاب ناصحیح و غلط این لباس باعث می‌شود که سلامت فرد به خطر بیفتد. در واقع نکته‌ای که در زمان انتخاب لباس زیر مهم است رنگ و ظاهر لباس زیر نمی‌باشد بلکه جنس و نوع پارچه مصرفی لباس زیر است. این مورد از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب لباس زیر است چرا که اهمیت زیادی در سلامت بدن دارد. از این رو در زمان انتخاب لباس زیر اولین فاکتوری که باید به آن توجه داشته باشید جنس پارچه لباس زیر است.

حال شاید این سؤال پیش بیاید که چرا جنس پارچه لباس زیر تا این اندازه مهم می‌باشد؟ پاسخ این سؤال این است از آنجایی که لباس زیر از جمله لباس‌هایی است که روزانه استفاده می‌شود لذا جنس پارچه آن اهمیت بالایی دارد. از آنجایی که این نوع لباس‌ها در تماس مستقیم با پوست بدن هستند لذا جنسشان بسیار مهم است. چرا که مشاهده شده برخی از پارچه‌های لباس زیر برای پوست بدن حساسیت ایجاد کرده و صدمات و عواقب جبران ناپذیری به وجود آورده است. از این رو جنس پارچه لباس زیر بسیار مهم است و باید در زمان انتخاب به آن توجه کرد.

مناسب‌ترین انواع پارچه لباس زیر چه ویژگی‌هایی دارد?

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم در زمان انتخاب و خرید لباس زیر توجه به مناسب‌ترین انواع پارچه لباس زیر بسیار مهم است. چرا که لباس زیر مهم‌ترین و اصلی‌ترین لباس‌های روزانه هر فردی است و همچنین استفاده از این لباس مرد و زن ندارد و تمام رده‌های سنی نیز از آن استفاده می‌کنند از این رو می‌توان گفت که بدون شک لباس زیر از جمله پر مصرف‌ترین پوشاک در بین مصرف کننده‌ها می‌باشد.

حال از آنجایی که تمام افراد چه مرد و چه زن و از تمام گروه‌های سنی از این لباس استفاده می‌کنند لذا در زمان خرید مشتریان معیارهای خاص خود را دارند که یکی از مهم‌ترین این معیارها جنس پارچه لباس زیر است. جنس پارچه برای انواع لباس زیر مهم است. انواع لباس زیر شامل شورت، مایو، سوتین، گن، رکابی، زیرپوش، بیکینی و.. می‌باشد.

هر کدام از انواع این لباس‌ها برای مصارف مختلفی استفاده می‌شود ولی مهم‌ترین فاکتور در تمام آن‌ها جنس پارچه مصرفی است. از این رو شاید سوالی که ذهن اکثر افراد را درگیر کند این باشد که مناسب‌ترین پارچه لباس زیر باید دارای چه خصوصیات و ویژگی‌هایی باشند و بر چه اساسی می‌توانیم لباس زیر با پارچه مناسب را انتخاب کنیم؟

از این رو قبل از اینکه به معرفی انواع پارچه لباس زیر بپردازیم ویژگی‌های پارچه لباس زیر مناسب را توضیح می‌دهیم. در واقع برخی از ویژگی‌ها و خصوصیات هستند که تقریباً باید تمام پارچه‌های لباس زیر آن‌ها را داشته باشند که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

گرماژ یا ضخامت پارچه: ضخامت پارچه در تولید لباس زیر بسیار مهم است. چرا که ضخامت پارچه‌های لباس زیر باید کمتر از سایر پوشاک باشد. یعنی پارچه لباس زیر باید نازک‌ترین پارچه مصرفی در صنعت پوشاک باشد.

لطافت: دیگر ویژگی‌های پارچه‌های لباس زیر لطافت است. از آنجایی که این نوع لباس‌ها در تماس مستقیم با پوست بدن هستند لذا پارچه زیر دست این لباس‌ها باید بسیار لطیف باشد. تا برای مصرف کننده راحت باشد و حساسیت ایجاد نکند. این ویژگی برای افرادی که پوست حساسی دارند بسیار حائز اهمیت است.

تنفس: از دیگر ویژگی‌های پارچه‌های لباس زیر خوب این است مانع از تنفس و گردش هوای پوست نشود.

جذب: همان طور که گفتیم لباس زیر در تماس مستقیم با بدن است و از وظایف اصلی این لباس‌ها جذب عرق بدن و جلوگیری از نفوذ آن به لباس‌های بیرونی است. لذا یکی از ویژگی‌های پارچه‌های لباس زیر مناسب این است که خاصیت قدرت جذب بالا را داشته باشند.

دوام: همان طور که در بالا در بحث گرماژ گفتیم لباس زیر باید از نازک‌ترین پارچه تولید شود ولی در کنار نازک بودن دوام نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. لذا از دیگر ویژگی‌های انواع پارچه لباس زیر دوام پارچه است.

حال که با ویژگی‌های انواع پارچه لباس زیر آشنا شدیم در ادامه به معرفی مناسب‌ترین و مهم‌ترین انواع پارچه لباس زیر می ردازیم.

بهترین و مناسب‌ترین انواع پارچه لباس زیر کدام اند؟

در گذشته فقط از پارچه‌های ابریشمی و نخی در دوخت و تولید لباس زیر استفاده می‌شد که به دلیل اینکه این پارچه‌ها کشسانی لازم را نداشتند سبب شد که امروزه از پارچه‌های دیگر و متنوع‌تری در تولید انواع لباس زیر استفاده شود. این پارچه‌ها هم دارای مزایا و هم دارای معایبی هستند که در ادامه به تشریح آن‌ها می‌پردازیم. از جمله انواع پارچه لباس زیر عبارتند از:

پارچه‌های نخی و پشمی: این پارچه‌ها ویژگی‌های فراوانی دارند و تقریباً تمام افرادی که از این جنس استفاده می‌کنند رضایت کامل را دارند. از مهم‌ترین ویژگی‌های این پارچه لطافت، سبک وزن بودن و استحکام می‌باشد. ولی لازم به ذکر است که بدانید لباس زیرهای پنبه‌ای دارای ظاهر و شکل ساده‌ای هستند و معمولاً برای مصارف روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین پارچه‌های نخی و پنبه‌ای سیار خوب رطوبت و تعریق بدن را به خود جذب می‌کنند و حساسیت کمتری نیز ایجاد می‌کند.

پارچه بامبو: این جنس از پارچه لباس زیر به دلیل مزایا و ویژگی‌های متعددی که دارد در بین مصرف کنندگان بسیار پر طرفدار است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع پارچه لطافت، آنتی باکتریال بودن، جذب بالا، داشتن قابلیت کشسانی بسیار بالا و قدرت و توانایی برگشت پذیری می‌باشد.

پارچه‌های نایلونی: از دیگر انواع پارچه لباس زیر هستند که ویژگی‌های خاص خود را دارند. از جمله ویژگی‌های این پارچه‌ها قابلیت کش آمدن بالا و دوام و طول عمر زیاد می‌باشد. ولی از مهم‌ترین ویژگی‌های این جنس پارچه که سبب شده طرفداران خاص خود را داشته باشد توانایی دور نگه داشت رطوبت از بدن است. لازم به ذکر است که بدانید لباس زیرهای نایلونی اصلاً مناسب فصل گرما نیستند چرا که جاذب گرما هستند و در فصول گرم سبب آزار مصرف کننده می‌شود.

پارچه‌های ابریشمی: این نوع لباس زیرها دارای ظاهری بسیار زیبا هستند و معمولاً به عنوان لباس زیر رسمی استفاده می‌شوند. از ویژگی‌های لباس زیرهای ابریشمی داشتن نرمی و لطافت در کنار دوام و استحکام بالا است.

پارچه‌های اسپاندکس: از دیگر انواع پارچه لباس زیر می‌باشد. از ویژگی این نوع پارچه‌ها داشتن خاصیت کش آمدن بسیار بالا است که سبب می‌شود بتوان لباس زیرهای از این جنس را به صورت روزانه استفاده نمود. البته معمولاً برای تولید لباس زیر این پارچه را با سایر پارچه‌ها ترکیب می‌کنند که لباس زیر علاوه بر خاصیت کشسانی دارای ویژگی‌های دیگر نیز باشد.

پارچه‌های تریکو: این پارچه‌ها که معمولاً دارای بافت زیگراگی هستند از دیگر انواع پارچه لباس زیر می‌باشند. استفاده از لباس زیرهای از جنس پارچه تریکو در بین مردم بسیار متدوال است چرا که هم قیمت لباس زیرهای تریکویی بسیار مناسب است و هم این لباس زیرها دارای تنوع زیاد در رنگبندی هستند. از ویژگی‌های این نوع پارچه می‌توان به ارزان قیمت بودن، نازک بودن، بادوام و داشتن تنوع رنگی اشاره نمود.

جرسی: این نوع پارچه دارای ویژگی‌هایی همچون مقاومت بالا، قابلیت تنفس بالا، جذب رطوبت و سرعت خشک شدن بالا می‌باشد. این پارچه نیز از بهترین پارچه‌های لباس زیر است.

ارگانزا: ویژگی‌های این پارچه صاف و نرم بودن و همچنین زیبا و درخشان بودن است البته این پارچه کمی سفت است. لباس زیرهای از جنس ارگانزا بسیار زیبا و شیک هستند و در واقع این پارچه یکی از کامل‌ترین و بهترین پارچه‌های لباس زیر است.

تنوع در انواع پارچه لباس زیر مناسب زیاد است که از جمله آن‌ها می‌توان به فلورانس خالص، ساتن توری پرنسسی، ساتن براق، مخمل کشی و.. اشاره نمود.